Ewa Sowińska została nowym Rzecznikiem Praw Dziecka

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-03-2006, 18:30

Posłanka LPR Ewa Sowińska została nowym Rzecznikiem Praw Dziecka. W czwartek na jej powołanie zgodził się Senat. Jej kandydaturą poparło 53 senatorów, przeciw było 31, żaden nie wstrzymał się od głosu. Sowińska po ogłoszeniu wyboru odebrała akt nominacji.

Posłanka LPR Ewa Sowińska została nowym Rzecznikiem Praw Dziecka. W czwartek na jej powołanie zgodził się Senat. Jej kandydaturą poparło 53 senatorów, przeciw było 31, żaden nie wstrzymał się od głosu. Sowińska po ogłoszeniu wyboru odebrała akt nominacji.

    W zeszły piątek Sejm wybrał Sowińską na RPD jako wspólną kandydatkę LPR i Samoobrony.

    Przed czwartkowym głosowaniem Sowińska odpowiadała na pytania senatrów. Podkreśliła, że "błędem" było usunięcie opieki lekarskiej ze szkół. "Obecnie pielęgniarka jest w szkole tylko raz w tygodniu" - zaznaczyła. Zapowiedziała, że będzie się starała wprowadzić takie rozwiązania, aby codzienna opieka pielęgniarskawróciła do szkół, choćby w ograniczonym godzinowo zakresie.

    Według Sowińskiej, należy podjąć również działania zmierzające do ograniczenia pokazywania w mediach przemocy i zastąpić to promocją pozytywnych wzorców rodziny. Podkreśliła, że liczy na współpracę z KRRiT w tym zakresie. 

    Sowińska zaznaczyła, że popiera stopniową likwidację państwowych domów dziecka, ponieważ "w tego typu placówkach zdarzają się patologie, alkohol, narkotyki, przemoc między dziećmi". "Jestem za rodzinnymi domami dziecka, rodzinami zastępczymi oraz adopcjami" - powiedziała.

    Sowińska podkreśliła, że nie można jedynie zwracać uwagi na prawa, ale też na obowiązki dzieci. "Nie można wychować dzieci, które mają same prawa, trzeba im stopniowo dokładać obowiązki" - stwierdziła. Wyraziła też pogląd, że ponieważ szkoły utrzymywane są z publicznych pieniędzy, to każdy uczeń, który opuszcza lekcje lub się do nich nie przygotowuje, jest "złodziejem".

    Sowińska (62 lata) ukończyła studia medyczne na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. Jest też absolwentką podyplomowych studiów w Instytucie Edukacji Narodowej oraz Akademii Etyczno-Wychowawczej w Łodzi. Pracowała jako lekarz, od dwóch kadencji jest posłanką na Sejm. Ma sześcioro dzieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ewa Sowińska została nowym Rzecznikiem Praw Dziecka