Exatel podpisał umowę z China Unicom

PAP
opublikowano: 28-11-2017, 17:07

Firma Exatel podpisała z China Unicom umowy na transfer danych oraz hurt głosu, czyli handel minutami na rozmowy telefoniczne - poinformował we wtorek PAP rzecznik spółki Piotr Mierzwiński. Jak dodał, tym samym polska spółka zwiększa swoją obecność na chińskim rynku.

Exatel to polski operator telekomunikacyjny oraz dostawca usług cyberbezpieczeństwa. W 100 proc. jest spółką Skarbu Państwa.

Exatel
Zobacz więcej

Exatel fot. Tomasz Pikuła

"Exatel zaczyna umacniać się we współpracy z Chinami w usługach telekomunikacyjnych. W listopadzie podpisaliśmy umowy z China Unicom na hurt głosu i transfer danych" - powiedział Mierzwiński.

Hurt głosu jest usługą kierowaną do krajowych i międzynarodowych operatorów hurtowych zainteresowanych wymianą ruchu telekomunikacyjnego. Dzięki niej możliwy jest tranzyt głosu do wszystkich sieci stacjonarnych i komórkowych do każdego kraju na świecie. W praktyce oznacza to wysyłanie głosu podczas rozmowy np. z Polski do Chin.

"W przypadku transferu danych, możemy wysyłać informacje do Chin, a z Chin mogą przechodzić przez naszą sieć. Możemy to robić, jako partner China Unicom" - powiedział.

Jak dodał, Exatel już współpracuje z dwoma największymi w Chinach operatorami, China Unicom będzie trzecim. "Nasza firma, jest partnerem dla chińskich operatorów telekomunikacyjnych, globalnych graczy" - powiedział. Dodał, że współpraca z China Unicom jest ważnym wydarzeniem dla polskiego biznesu. "Dzięki nim Exatel uzyskał połączenia ze wszystkimi kluczowymi chińskimi operatorami i może łatwiej prowadzić działalność hurtowej sprzedaży ruchu głosowego na rynkach azjatyckich" - podkreślił.

Zaznaczył, że Exatel dysponuje infrastrukturą komutacyjną, taką jak softswitche klasy operatorskiej przyłączone do światowej sieci IP, dzięki czemu może globalnie prowadzić interesy. Oprócz Chin, firma świadczy usługi głosowe mieszkańcom Wietnamu.

Exatel podkreśla, że w Europie znajdują się największe na świecie punkty wymiany danych. "W pierwszej siódemce jest sześć punktów z Europy, wliczając punkt moskiewski, i jeden z Azji – japoński JPNAP. To pokazuje, w jak ważnym miejscu leży Polska. Wiele przedsiębiorstw, na przykład sektora finansowego, musi mieć pewność, że wykorzystywane łącze będzie niezawodne. To jest szansa dla takich firm jak Exatel, które dysponują najnowocześniejszą technologią i zasobami, by tak wymagających kontrahentów zadowolić" - podkreśla spółka.

Spółka upatruje szanse w tym, że może stać się ważnym węzłem komunikacyjnym na trasie wiodącej przez Azję Północną. "Szybkie, własne łącza z Berlinem czy Frankfurtem są dobrym rozwiązaniem dla operatorów azjatyckich, bo żelazną zasadą w telekomunikacji jest dążenie do jak największej dywersyfikacji połączeń. Dla partnerów z Chin jest niezwykle ważne, żeby oferowane im rozwiązania były stabilne i nowoczesne. Sektor telekomunikacji i wysokich technologii szybko staje się kluczowy dla całej gospodarki" - tłumaczy Exatel.

Exatel działa na rynku od ponad 20 lat świadcząc usługi dla biznesu, sektora publicznego i innych operatorów. Operuje 20 000 km sieci światłowodowej, drugą co do wielkości siecią w Polsce. Sieć spółki łączy Wschód i Zachód Europy. W marcu br. PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała ze Skarbem Państwa umowę, na mocy której Exatel przeszedł w całości w ręce Skarbu Państwa.

China Unicom jest państwową firmą telekomunikacyjną, jedną z trzech największych takich firm w Państwie Środka. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu