Expander dla bogatszych

ET
opublikowano: 07-05-2008, 00:00

Pośrednik odkurza markę dla zamożnych klientów — Expander Prestige. Otworzył drugi oddział w Warszawie i rusza z nią w Polskę.

Pośrednik odkurza markę dla zamożnych klientów — Expander Prestige. Otworzył drugi oddział w Warszawie i rusza z nią w Polskę.

Po czterech latach od uruchomienia pierwszej placówki pod szyldem Expander Prestige, w Warszawie powstała druga — również w stolicy. Sieć doradztwa finansowego postanowiła przypomnieć markę, która przez lata została praktycznie zapomniana. Nowy właściciel Expandera, fundusz Innova Capital, uznał, że idea jest dobra i trzeba ją rozwijać. Do dwóch oddziałów w Warszawie mają dołączyć jeszcze w tym roku kolejne. Expander bierze na cel duże miejscowości — Kraków, Katowice, Poznań, gdzie odsetek zamożniejszej klienteli jest odpowiednio duży.

— Polskie społeczeństwo szybko się bogaci. Szczególnie duży potencjał rozwojowy widzimy w segmencie klientów tzw. personal banking — mówi Grzegorz Mann, wiceprezes Expandera.

Sieć doradztwa finansowego nie chce wchodzić w drogę bankom specjalizującym się w private bankingu, a więc dla najbogatszej klienteli. Uważa natomiast, że do zagospodarowania są średniozamożne osoby, zarabiające powyżej 8 tys. zł miesięcznie, zaniedbywane przez banki.

Sporo sobie po nich obiecuje. W Warszawie za pośrednictwem Expadner Prestige sieć doradztwa sprzedała 16 proc. wszystkich kredytów oraz 20 proc. produktów inwestycyjnych. Za cel w przyszłym roku stawia sobie zwiększenie sprzedaży kredytów w stolicy o 23 proc.

Co ma do zaoferowania Expander Prestige? Oprócz standardowej oferty, dostępnej dla wszystkich klientów, m.in. dedykowane produkty, także z zakresu asset management, szybszą obsługę oraz niższe marże

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Expander dla bogatszych