F-16: uznano trzy projekty

Katarzyna Jaźwińska
opublikowano: 26-08-2003, 00:00

Tydzień temu „PB” informował o wątpliwościach związanych z rozpoczęciem umów offsetowych związanych z zakupem F-16. Dostawca samolotu, amerykański Lockheed Martin (LM), poprosił wcześniej polskie rząd o cztery miesiące zwłoki w wejściu w życie zapisów umowy mówiących o pełnej odpowiedzialności spółki za wykonanie zobowiązań kompensacyjnych.

Obecnie LM uznaje za rozpoczęte 27 z 44 projektów kompensacyjnych. Innego zdania jest resort gospodarki i pracy. Jedynie trzy zobowiązania offsetowe mogą być formalnie uznane za rozpoczęte, a 24 są na etapie uzgodnień i rokują nadzieje na podpisanie jeszcze w tym roku.

— Są to projekty offsetu dla gliwickiego Opla, Akcelerator Technologiczny w Łodzi i projekty kompensacyjne dla Instytutu Lotnictwa. Trzeba jednak dodać, że LM jest bardziej zaawansowany w monitorowaniu programu niż resort i może uznawać także pozostałe 24 programy za rozpoczęte — zastrzegł wczoraj Jacek Piechota, wiceminister gospodarki i pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / F-16: uznano trzy projekty