Faberge będzie wart ponad miliard dolarów

04-04-2011, 12:26

Brian Gilbertson, były szef BHP Billiton, największego na świecie koncernu surowcowego oczekuje, że wartość rosyjskiej marki jubilerskiej Faberge wzrośnie przynajmniej sześciokrotnie i przekroczy 1  mld USD w około trzy lata przy „relatywnie niewielkich” inwestycjach.

W 2007 r. należąca do Gilbertsona spółka Pallinghurst Resources nabyła udziały Faberge i wydała około 60 mln USD na rozwój marki. Pallunghurst wycenia swój 49-proc. pakiet udziałów na 86,6 mln USD co wartościuje obecnie Faberge na poziomie około 173 mln USD. Od sierpnia 2009 r. Gilbertson wprowadził na rynek dwie kolekcje Faberge obejmujące m.in. wyroby ze złota o wartości przekraczającej 7 mln USD za sztukę i otworzył nowy salon w Genewie. Założona w 1842 r. marka Faberge jest największą i najbardziej prestiżową w segmencie luksusowym w Rosji.

DI, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Faberge będzie wart ponad miliard dolarów