Czytasz dzięki

Fabryka Amiki staje na dwa tygodnie

opublikowano: 25-03-2020, 17:58

Wielkopolski producent AGD, z powodu pandemii koronawirusa, zawiesza od 1 kwietnia produkcję w fabryce we Wronkach.

- Naszym priorytetem jest zdrowie pracowników oraz ich bezpieczeństwo. W obliczu przybrania na sile pandemii koronawirusa stosujemy podejście ostrożnościowe. W ostatnich tygodniach wprowadziliśmy w naszym zakładzie daleko posunięte procedury ochronne, jednak fabryka jest dużym skupiskiem ludzkim i chcemy maksymalnie obniżyć ryzyko zachorowań wśród społeczności lokalnej – mówi cytowany w komunikacie spółki Marcin Bilik, I wiceprezes ds. operacyjnych.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Zarząd Amiki liczy, że uda się szybko powrócić do pracy.

- Zgodnie z ustaleniami ze związkiem zawodowym, kwietniowa przerwa w produkcji będzie się wiązała z wykorzystaniem zaległych i bieżących urlopów wypoczynkowych – dodaje Marcin Bilik.

Zapewnia, że niezależnie od sytuacji Amica jest przygotowana na obsługę klientów w trakcie przerwy produkcyjnej oraz zachowanie ciągłości sprzedaży w takiej skali, w jakiej będzie to możliwe ze względu na podejmowane decyzje administracyjne.

- Zakładamy, że drugi kwartał tego roku będzie sprzedażowo jednym z najgorszych kwartałów w historii. Szczególnie trudna jest dla nas sytuacja związana z zakłóceniem dostaw zarówno na poziomie globalnym, jak i w skali Europy, gdzie koncentrujemy naszą sprzedaż – mówi jednak Michał Rakowski, który w zarządzie Amiki odpowiada za finanse.

Dodaje, że zarząd przygląda się także rozwojowi sytuacji na rynkach wschodnich, na których firma jest obecna z marką Hansa. 

- Myślę, że w najbliższych tygodniach zostaną tam wprowadzone podobne obostrzenia, z jakimi mamy teraz do czynienia w większości państw w Europie czy wcześniej w Azji. Przygotowujemy się na różne scenariusze, które aktualizujemy w zależności od zmieniającej się sytuacji i decyzji podejmowanych przez rządy poszczególnych państw, w których prowadzimy biznes – deklaruje Michał Rakowski.

Kilka dni temu decyzję o czasowym zawieszeniu produkcji we wszystkich fabrykach w Europie, a także w Turcji i Ameryce Północnej podjęła grupa BHS, producent sprzętu AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. Dotyczy to też sześciu polskich fabryk z których trzy łódzkie produkują pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, dwie wrocławskie - piekarniki i lodówki, a ta w podrzeszowskiej Rogoźnicy - małe AGD.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane