Facebook ciągnie Wall Street w górę

Po tym jak ubiegły tydzień indeks S&P500 po raz pierwszy od ponad pięciu lat zakończył powyżej poziomu 1500 punktów, w poniedziałek giełda nowojorska zmierza do płaskiego otwarcia.

Na półtorej godziny przed dzwonkiem kontrakty na S&P500 i Dow Jonesa zyskują po 0,1 proc., a futures na technologiczny Nasdaq100 znajdują się tuż nad kreską. Część z inwestorów czeka z decyzjami na publikacje danych makro. Przed sesją zejdzie odczyt zamówień na dobra trwałego użytku, a już po rozpoczęciu handlu indeks podpisanych umów kupna domów.

- Ciężko powiedzieć, czy indeksy pójdą 5 proc. w górę, czy 5 proc. w dół. Od zanotowania ostatnich dołków rynek dał nieźle zarobić, więc w pewnym momencie może rozpocząć się korekta. Sezon wyników trwa, a ryzyko związane z polityką jest podwyższone, więc to naturalne, że inwestorzy zastanawiają się, czy zwyżki są trwałe – komentował John Haynes, szef analiz w londyńskiej firmie inwestycyjnej Investec.

1 proc. w przedsesyjnym handlu zyskują papiery Facebooka. Inwestorzy na rynku opcji postrzegają perspektywy spółki najbardziej byczo w historii. Liczba wystawionych opcji kupna aż o połowę przekracza liczbę instrumentów chroniących przed przeceną papierów. Od wrześniowego dołka notowania spółki poszły w górę już o 78 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu