Facebook płaci najwyższe pensje

ŁO, businessinsider.com
opublikowano: 23-11-2010, 16:00

Jeśli jesteś programistą i szukasz dobrze płatnej pracy, to kieruj się do siedziby Facebooka w Palo Alto w słonecznej Kalifornii.


Najlepszą kasę programista dostanie w największym portalu społecznościowym świata. Z najnowszego raportu płacowego przygotowanego przez Glassdoor.com wynika, że Facebook nieoczekiwanie prowadzi w rankingu słono płacących pracodawców z branży technologicznej.


Statystyczny programista Facebooka dostaje rocznie 100 500 USD podstawowej pensji i 11 900 USD różnego rodzaju bonusów. Portal Marka Zuckerberga wyprzedza nawet kolosa branży internetowej Google, w którym pensja podstawowa wynosi wprawdzie „ledwie” 98 814 USD, ale pod doliczeniu sporych bonusów (21 364 USD) i tak jest minimalnie mniejsza od płac w Facebooku.


Bezpośrednio za portalem społecznościowym uplasowały się takie firmy, jak Cisco, Yahoo, Apple, Intel i HP.


Zobacz szczegółu w tabeli

W tych firmach z branży technologicznej programiści zarabiają najlepiej (źródło: businessinsider.com)W tych firmach z branży technologicznej programiści zarabiają najlepiej (źródło: businessinsider.com)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, businessinsider.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu