Facebook planuje integrację aplikacji

Największy portal społecznościowy na świecie chce zintegrować swoje usługi w aplikacjach Instagram, WhatsApp i Messenger.

- Podczas gdy wszystkie pozostaną samodzielnymi aplikacjami, na znacznie głębszym poziomie będą połączone, dzięki czemu wiadomości będą mogły „podróżować” między różnymi usługami - podaje telewizja BBC.  

Zobacz więcej

instagram

Bloomberg

Plany integracji popularnych aplikacji jako pierwszy opisał dziennik „The New York Times”. Pomysł jest uważany za osobisty projekt założyciela Facebooka Marka Zuckerberga.  

Prace nad połączeniem aplikacji już się rozpoczęły i mają zakończyć się jeszcze w tym roku, ewentualnie na początku przyszłego. Po zakończeniu prac użytkownik Facebooka będzie mógł komunikować się bezpośrednio z kimś kto ma konto na WhatsApp.  

Do tej pory każda z aplikacji wchodzących w skład grupy Zuckerberga działała i rozwijała się samodzielnie. Instagram i WhatsApp nie są zresztą produktami stworzonymi od podstaw przez Facebook. Portal przejął Instagram w 2012 r. za około 1 mld USD, a dwa lata później zapłacił niespełna 20 mld USD za WhatsApp. Obie mają w tej chwili ponad miliardowe bazy użytkowników.  

Geneza powstania Messengera była inna, bo początkowo rozwijany był jako platforma Facebook Chat zintegrowana z portalem. Kilka lat temu Facebook podjął decyzję o odseparowaniu Messengera, który działa jako odrębna aplikacja.  

Doniesienia o integracji pojawiają się po kadrowej karuzeli, która rozpędziła się w zeszłym roku. Wcześniej Facebook chciał, aby aplikacje były zarządzane przez zespoły założycielskie, ale w ostatnim czasie zmienił strategię i postanowił mieć ścisłą kontrolę nad produktami. Skutkowało to decyzją o odejściu twórców WhatsAppa i Instagrama.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy