Facebook rozbudowuje się w Londynie

opublikowano: 23-07-2018, 14:16

Facebook podwoi wielkość zajmowanej powierzchni w Londynie, sugerując, że mimo zagrożenia jaki niesie ze sobą brexit, firmy technologiczne nadal rozwijają swoją działalność w Wielkiej Brytanii.

Nowe biurowce w dzielnicy King's Cross będą miały miejsce dla ponad 6000 osób, przy zakładanym celu na koniec bieżącego roku na poziomie 2300 pracowników, napisała w oświadczeniu właściciel najpopularniejszego serwisu społecznościowego. 

Facebook
Zobacz więcej

Facebook fot. Bloomberg

Amerykańska firma poinformowała również, że „Workplace”, facebookowe narzędzie do współpracy biurowej, jest całkowicie stworzone, a stolica  Wielkiej Brytanii jest także domem dla zespołu inżynierów odpowiedzialnego za bezpieczeństwo społeczności sieciowej. Jego londyńskie zespoły pracują również nad produktami rzeczywistości wirtualnej.

Wielka Brytania jest jednym z najlepszych miejsc na świecie dla firm technologicznych, a my inwestujemy tutaj na dłuższą metę - powiedział Steve Hatch, dyrektor zarządzający Facebooka na Europę Północną.

W listopadzie 2017 r. Bloomberg News informował, że firma rozmawiała o wynajęciu nowego biura w King's Cross, w pobliżu planowanej siedziby Google. Firma zajmująca się mediami społecznościowymi, która wynajmuje również powierzchnie biurowe w pobliżu Oxford Street, zajmie prawie 55,75 tys. m2 nowej powierzchni biurowej, co odpowiada ponad dziewięciu boiskom do piłki nożnej.

Amerykańscy giganci technologiczni w tym Apple, Amazon i Alphabet (spółka matka Google) rozwijają się w Londynie, przyciągając uwagę wysoko wykwalifikowanych pracowników. Popyt ten pomógł utrzymać czynsze biurowe i wartości nieruchomości w stolicy Wielkiej Brytanii blisko rekordowych poziomów pomimo głosowania ws brexitu i cięcia kosztów w branży usług finansowych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu