Czytasz dzięki

Facebook zakazuje ogłoszeń zniechęcających do szczepień

opublikowano: 14-10-2020, 10:01

Facebook poinformował o zakazie publikacji na swoim serwisie społecznościowym ogłoszeń zniechęcających do szczepień. Wyjątkiem będą te, które dotyczą polityki szczepień, informuje Associated Press.

Agencja przypomina, że właściciel najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego już wcześniej zakazał ogłoszeń spiskowej natury, dotyczących szczepień, jak te sugerujące związek między nimi a autyzmem. Obecnie wprowadzony zakaz dotyczy zniechęcania do szczepień z jakiegokolwiek powodu.

Facebook zaznaczył jednocześnie, że obecny zakaz nie będzie obejmował ogłoszeń zarówno popierających jak i sprzeciwiających się prawodawstwu, czy polityce rządowej dotyczącej szczepień. Zastrzegł, że będą one publikowane jako ogłoszenia polityczne ze wskazaniem źródła finansowania.

Facebook podkreśla, że wpisy na serwisie osób lub grup wyrażających opinię na temat szczepienia nie będą objęte restrykcjami, które dotyczą jedynie płatnych ogłoszeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane