Facebook zatrudni tysiące osób

OSZ, Bloomberg
opublikowano: 05-12-2011, 10:15

Największy portal społecznościowy świata zapewnia, że jego przychody rosną i chce zatrudnić w przyszłym roku tysiące nowych pracowników.

Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka, poinformowała, że portal na początku 2012 roku otworzy w Nowym Jorku biuro inżynieryjne. Sandberg zapewniła, że baza użytkowników i przychody firmy rosną bardzo szybko.

Mark Zuckerberg lubi prezentacje w stylu Steve'a Jobsa (fot. Bloomberg)
Mark Zuckerberg lubi prezentacje w stylu Steve'a Jobsa (fot. Bloomberg)
None
None

Facebook przygotowuje się do IPO, z którego zamierza pozyskać nawet 10 mld USD, co oznaczałoby, że serwis ma wartość 100 mld USD. Portal ma obecnie 800 mln użytkowników na całym świecie i zatrudnia około 3 tys. osób.

W zeszłym miesiącu Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, odwiedził czołowe uczelnie takie, jak Harvard czy Massachusetts Institute of Technology. Portal społecznościowy musi rywalizować o najzdolniejszych studentów m.in. z Google i Apple.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, Bloomberg

Polecane