Fala korekt prognoz na NewConnect

Kamil Zatoński
opublikowano: 10-11-2011, 15:02

Tradycji stało się zadość: sezon wyników za trzeci kwartał to tradycyjnie okres najczęstszych zmian prognoz wyników spółek. Tym razem na małej giełdzie zmuszone do tego były...

Briju, spółka z branży wyrobów jubilerskich, podniosła plan na ten rok głównie w odniesieniu do przychodów za sprawą wyższych cen złota.

Progres Investment też zweryfikował plan, podnosząc szacunki przychodów za okres od 9 września 2010 ro 31 grudnia 2011 z 12,2 do 14,9 mln zł, a zysku netto z 5,02 do 6,1 mln zł.

Wartość portfela transakcji spółki, która specjalizuje się w pozyskiwaniu kapitału i doradztwie finansowym, ma wynieść na koniec roku 65,5 mln zł.

Dobrych wieści dla akcjonariuszy nie ma natomiast Partex, który po słabych wynikach za III kwartał obniżył plan przychodów do 7 mln zł, a wynik netto ma wynieść -800 tys. zł.

Spółka, które zajmuje się produkcją podłóg, drzwi, okładzin ściennych i profili, obiecywała wcześniej osiągnięcie 1,2 mln zł zysku netto przy 10 mln zł przychodów.

Prognozę obniżyła też firma SMS Kredyt Holding. I to od razu na lata 2011-2013.

Zamiast obiecywanych na ten rok 2,3 mln zł zysku będzie 825 tys. zł, w 2012 r. będzie to 8,1 mln zł (a nie 7,1 mln zł), a w 2013 17,8 mln zł (a nie 12,9 mln zł).

- Do głównych czynników, które miały wpływ na zmianę prognozy, należą: trzymiesięczne opóźnienie w rozwoju sieci agencyjnej oraz większy od prognozowanego udział w sprzedaży produktów wieloratalnych, co powoduje przesunięcie w czasie przychodów na następne okresy - podano w komunikacie.

Prognozy na ten rok odwołała spółka Bio-Med Investors, tłumacząc się załamaniem na rynkach kapitałowych oraz połączeniem spółki z Astorią Capital.

Prognoza spółki zakładała osiągnięcie 5,1 mln zł zysku netto.

Kilka dni temu prognozy na lata 2011-2013 odwołała spółka Emporium, właściciel sieci Paparazzi. Powód? M.in. opóźnienia w otwarciu nowych lokali. W 2011 r. spółka oczekiwała 10,7 mln zł przychodów i 1,3 mln zł straty netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fala korekt prognoz na NewConnect