Fala zleceń sprzedaży wywołała krótkotrwały chaos na NYSE

Bloomberg, MD
opublikowano: 24-01-2023, 16:35
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na otwarciu wtorkowej sesji na amerykańskich rynkach akcji pojawiła się fala zleceń sprzedaży akcji spółek finansowych, skutkująca krótkotrwałym, ale znaczącym spadkiem notowań m.in. banków Wells Fargo i Morgan Stanley, informuje Bloomberg.

Wśród spółek, których kursy mocno poszły w dół na otwarciu znalazły się także m.in. blue chipy z indeksu Dow Jones: właściciel supermarketów Walmart i gigant fast-food McDonald’s, których kursy spadały w pewnym momencie o 12 proc. i więcej, co spowodowało krótkotrwałe zawieszenie handlu tymi papierami.

fot. Xinhua News Agency / Forum
fot. Xinhua News Agency / Forum

Agencja nie zdołała jeszcze uzyskać komentarza od władz NYSE. Zwraca uwagę, że sytuacja przypomina wydarzenia z przeszłości kiedy pomyłkowe zlecenie powodowało gwałtowne zmiany kursów spółek.

Bloomberg zauważa, że choć wtorkowe wahnięcie cen dotyczy spółek notowanych na NYSE, to rozlało się to praktycznie na wszystkie platformy handlu akcjami

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane