To kolejna fala cięć w branży medialnej, która w ostatnich tygodniach mierzy się z niekorzystnymi trendami, w tym odchodzeniem widzów od tradycyjnych pakietów telewizyjnych i trudnościami makroekonomicznymi. Z podobnymi problemami borykają się także Disney i Warner Bros. Discovery, które również redukują etaty.
Najpierw USA, potem reszta świata? Paramount rozważa globalne redukcje etatów
Zgodnie z notatką wysłaną przez dyrektorów generalnych George’a Cheeksa, Chrisa McCarthy’ego i Briana Robbinsa, proces zwolnień w Paramount Global może w przyszłości objąć także niektóre zespoły poza Stanami Zjednoczonymi, gdzie obecnie zatrudnionych jest mniej niż 5 proc. pracowników firmy. Decyzja ta wpisuje się w szeroki program restrukturyzacyjny ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku, obejmujący cięcia na poziomie operacyjnym oraz konsolidację jednostek produkcyjnych.
W sierpniu ubiegłego roku firma rozpoczęła zwalnianie około 15 proc. swojej amerykańskiej załogi.
Firma obecnie czeka również na zgodę regulatorów na planowane połączenie z Skydance Media, które jest opóźnione przez spór prawny między CBS należącym do Paramount a administracją Donalda Trumpa w związku z wywiadem „60 Minutes” z byłą wiceprezydent Kamalą Harris.
Na koniec ubiegłego roku, przed ostatnimi redukcjami, firma Paramount zatrudniała na całym świecie około 18600 pracowników — zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze godzin.