Familoki to przeszłość

Marta Barańska
17-07-2007, 00:00

Śląsk to jeden z tych regionów, których popyt na mieszkania o wysokim standardzie nie przestaje spadać.

Śląsk polubił luksus

Śląsk to jeden z tych regionów, których popyt na mieszkania o wysokim standardzie nie przestaje spadać.

Z raportu pt. „Rynek nieruchomości w Aglomeracji Górnośląskiej 2007”, przygotowanego przez firmę Metropolis Nieruchomości Komercyjne, wynika, że w regionie tym wciąż rośnie popyt na mieszkania, zwłaszcza w Katowicach i Gliwicach. Dużym popytem cieszą się lokale o wysokim standardzie, których nabywcami są przede wszystkim osoby młode i wykształcone. Zaobserwowano również trend powrotu do centrów miast, które zapewniają dostęp do rozrywek i oferty kulturalnej. Dostrzegły to m.in. władze Katowic, które planują rewitalizację śródmieścia, nowe inwestycje oraz podniesienie standardu zabytkowych kamienic.

Planty sprzedane

Zmiany zachodzące na śląskim rynku nieruchomości dostrzegli inwestorzy. Nestin Polska realizuje kilka nowoczesnych osiedli w aglomeracji górnośląskiej. Jedno z nich to Planty Śląskie, powstające u zbiegu granic Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. Na powierzchni blisko 4 ha powstaje 17 domów szeregowych, 20 wolno stojących oraz dwa apartamentowce. Wszystkie lokale zrealizowane w pierwszym etapie inwestycji (11 domów wolno stojących i 8 w zabudowie szeregowej) znalazły już nabywców.

— Powodzenie projektu wskazuje, że ludzie nie chcą mieszkać na anonimowych osiedlach, a więzi lokalne cenią na równi z wygodą i dobrą lokalizacją — mówi Marcin Kuboszek, kierownik projektu.

Plany

To niejedyna nowoczesna inwestycja mieszkaniowa realizowana na Śląsku przez spółkę Nestin. Blisko centrum Katowic na nowo powstałym osiedlu Nestin Polska od września będzie można nabyć ekskluzywne mieszkania. W ciągu najbliższych 3 lat firma chce zbudować lub rozpocząć budowę przynajmniej dziesięciu osiedli lub obiektów mieszkalnych.

Ceny lokali, które trafią do sprzedaży na jesieni, będą znane na przełomie września i października 2007.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Barańska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Familoki to przeszłość