Famur złożył prospekty PGO i Zamet Industry do KNF

DI
11-05-2011, 12:59

Famur realizuje strategię podziału grupy Famur na trzy odrębne grupy kapitałowe. Prospekty spółek PGO i Zamet Industry zostały złożone w Komisji Nadzoru Finansowego. Zakończenie działań planowane jest na III kwartał 2011 r.

Głównym celem podziału grupy jest wyodrębnienie i upublicznienie niezależnych grup kapitałowych umożliwiające im samodzielny wzrost przy zachowaniu dotychczasowej struktury akcjonariatu. "Wydzielenie grup kapitałowych PGO i Zamet Industry z Grupy FAMUR realizowane będzie w formie wypłaty dywidendy, w sprawie której decyzja zostanie podjęta przez akcjonariuszy spółki na czerwcowym WZA" - czytamy w komunikacie spółki.

„Założeniem zarządu Famur po podziale będzie skoncentrowanie się na produkcji maszyn i urządzeń dla górnictwa węgla kamiennego. Zamet Industry i Polska Grupa Odlewnicza już dziś działają samodzielnie na rynku. Są to spółki w dobrej kondycji, które przeszły gruntowną restrukturyzację. Są w pełni przygotowane do walki o pozycję lidera w swoich segmentach rynku” – powiedział Waldemar Łaski, prezes zarządu Famur.

W wyniku przeprowadzonych działań, na GPW obecne będą trzy grupy kapitałowe. Będą one działały w komplementarnych segmentach rynku: produkcji maszyn i urządzeń dla górnictwa podziemnego (Famur), odlewniczym (PGO) oraz budowy maszyn i konstrukcji stalowych (Zamet Industry).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Famur złożył prospekty PGO i Zamet Industry do KNF