Farfał przedłuży umowy wybranym pracownikom TVP

Presserwis, DI
28-08-2009, 08:06

Pełniący obowiązki prezes Telewizji Polskiej Piotr Farfał z wyprzedzeniem przedłuży niektórym pracownikom umowy na  czas określony, by zdążyć przed zwolnieniami grupowymi – nieoficjalnie dowiedział się ”Presserwis”.

31 sierpnia w TVP ma się zacząć wręczanie wypowiedzeń 501 osobom wytypowanym do zwolnień grupowych. Jeszcze przed ogłoszeniem tych zwolnień Farfał zapowiedział, że telewizja publiczna rozstanie się dodatkowo z ok. 400 osobami, nie przedłużając im umów na czas próbny lub określony. Mimo to – jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie – niektóre umowy na czas określony zostaną zamienione na stałe i to na długo, zanim wygasną. Umowy na czas nieokreślony dostaną np. osoby, których umowy na czas określony kończą się w pierwszej połowie 2010 roku. Farfał – który skrócił urlop i wczoraj zwołał posiedzenie zarządu – chce z tym zdążyć przed rozpoczęciem zwolnień grupowych. Dzięki temu zapewni wybranym osobom stałe umowy, unikając konieczności dawania pierwszeństwa tym, którzy stracą pracę w ramach zwolnień grupowych. Jak bowiem informuje Aleksander Barczewski, radca prawny kancelarii Chałas i Wspólnicy, przez rok od zwolnień grupowych, chcąc zatrudnić w tej grupie zawodowej, której dotyczyły, pracodawca powinien wybrać zwolnionego pracownika, jeżeli ten się zgłosi. (RUT)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Presserwis, DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Farfał przedłuży umowy wybranym pracownikom TVP