Farmacol dostał więcej czasu od MSP

PAP
opublikowano: 22-06-2009, 20:36

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad zgodził się na przedłużenie do 26 czerwca negocjacji Farmacolu ze związkami zawodowymi Cefarmu Białystok dotyczących pakietu socjalnego - poinformował resort w informacji przesłanej PAP.

"Minister Skarbu Państwa wyraził zgodę na wydłużenie czasu negocjacji pakietu socjalnego do 26 czerwca" - podano.

Ministerstwo Skarbu Państwa i Farmacol parafowały 25 maja projekt umowy sprzedaży Cefarmu Białystok. Dystrybutor miał do 31 maja uzgodnić ze związkami zawodowymi białostockiej spółki warunki pakietu socjalnego. Termin ten został po raz pierwszy przedłużony do 5 czerwca.

W ubiegłym tygodniu wiceminister skarbu Jan Bury mówił PAP, że resort może na początku tego tygodnia podpisać z Farmacolem umowę sprzedaży Cefarmu Białystok. Po fiasku rozmów ze związkowcami, resort sam miał ustalać z dystrybutorem pakiet socjalny.

O zakup Cefarmu Białystok starała się też Polska Grupa Farmaceutyczna, która na początku kwietnia przeprowadziła dodatkowe badanie firmy.

Cefarm Białystok jest największym dystrybutorem farmaceutyków w regionie północno-wschodniej Polski. Poza sprzedażą hurtową zajmuje się także sprzedażą detaliczną poprzez 48 własnych aptek, które znajdują się na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane