Fast Finance spóźnił się z wykupem obligacji

ET
14-01-2013, 17:50

Fast Finance powinien był spłacić długi w piątek. Wykupił większość obligacji, a prezes zapewnia, że resztę pieniędzy odda w tym tygodniu.

W piątek Fast Finance, spółka windykacyjna z Wrocławia miała wykupić trzecią transzę obligacji wartej 11 mln zł. Wczoraj spółka podała w komunikacie, że nie spłaciła część długu, zapewniając, że resztę pieniędzy wraz z odsetkami za każdy dzień zwłoki odda w ciągu najbliższych dni.

- 80 proc. należności jest już w KDPW. Pozostałe wykupimy w tym tygodniu, dzisiaj lub pojutrze – zapewnia Jacek Daroszewski, prezes Fast Finance.

Wyjaśnia, że opóźnienie ma charakter techniczny: spółka nie przekazała do KDPW szczegółowej instrukcji w sprawie podziału należności, ale też przyznaje, że na rachunek nie wpłynęła pełna kwota.

- Jeden z naszych kontrahentów z opóźnieniem spłacił uregulował zobowiązania wobec Fast Finance – mówi Jacek Daroszewski.

Zapewnia, że spółka nie ma problemów z płynnością o czym świadczą poczynione przez nią zakupy. W grudniu za 3 mln zł kupiła pakiet wierzytelności kredytowych od Eurobanku. Obecnie, poprzez fundusz sekurytyzacyjny, finalizuje przejęcie wierzytelności od jednego z banków spółdzielczych o wartości prawie 4 mln zł.

- Emisja certyfikatów jest już w toku. Fundusz podpisze umowę prawdopodobnie 17 stycznia – stwierdza prezes Daroszewski.

Szef Fast Finance mówi, że na razie nie ma planów emisji obligacji. Obecnie konto spółki obciąża jeszcze emisja, której termin zapadalności wypada za trzy lata.

Po trzech kwartałach 2012 r. windykator miał 5269 tys. zł zysku wobec 5212 tys. zł rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fast Finance spóźnił się z wykupem obligacji