Fatalny debiut giełdowy chińskiego „króla litu”

opublikowano: 11-10-2018, 09:51

Akcje Jiangxi Ganfeng Lithium Co. taniały nawet o 28 proc. w czwartek w debiucie na giełdzie w Hongkongu.

Pechowo chiński „król litu” zadebiutował w dniu największej od wielu miesięcy przeceny na azjatyckich rynkach akcji, spowodowanej dużą wyprzedażą dzień wcześniej na Wall Street. Oprócz bardzo złego otoczenia rynkowego spółce nie sprzyjały informacje o spadku ceny litu w związku ze spekulacjami o możliwej nadmiernej podaży metali.

- Gdyby zewnętrzna sytuacja była stabilna, ludzie pewnie zignorowaliby doniesienia o spadku cen litu, powiedziała Helen Lau, analityczka Argonaut Securities Asia w Hongkongu. – Ale wszyscy patrzą na ekrany pełne czerwieni i jest niezwykle trudno zaproponować klientom zakup nowych akcji w tym czasie. Jest zbyt duża niepewność i ryzyko – dodała.

W czwartek dojdzie do debiutu innego producenta litu. Na giełdę w Nowym Jorku ma wejść spółka Livent Inc., wydzielona przez koncern chemiczny FMC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu