Faworyci sezonu wyników według DI BRE Banku

opublikowano: 16-02-2012, 16:13

Analitycy DI BRE Banku przygotowali raport z prognozami wyników kilkudziesięciu spółek z GPW.

Finanse. Opublikowane dotychczas wyniki banków za 4Q wskazują na wyniszczającą sektor konkurencję o depozyty detaliczne (która obniża Q/Q marżę odsetkową i wynik odsetkowy), ale również problemy z dalszym wzrostem wyniku prowizyjnego. Średnio w bankach oczekujemy spadku zysku netto o 6% Q/Q. Wynik PZU (514 mln PLN, +69% Q/Q) będzie obciążony rezerwą na karę nałożoną przez UOKiK, a zysk Kruka (10,9 mln PLN, -16% Q/Q) rezerwą na podatek.

Paliwa. Opublikowane już słabe wyniki Orlenu nie powinny napawać szczególnym optymizmem jeśli chodzi o rezultat Lotosu. W przypadku PGNiG z uwagi na ujemne marże na działalności regulowanej oczekujemy straty netto.

Energetyka. Na poziomie operacyjnym spodziewamy się dodatniej dynamiki w polskich spółkach i lekko ujemnej w przypadku CEZ. W przypadku PGE rezultaty będą dodatkowo zaburzone przez sprzedaż Polkomtela i odszkodowanie od Alstomu.

Telekomunikacja. Przychody i baza abonencka nadal pod presją zarówno w TP jak i Netii. W drugim przypadku akwizycje Dialogu i Crowley zaciemnią faktyczny obraz „starej” Netii.

Media. W sektorze mediów spodziewamy się przełożenia na wyniki słabszej koniunktury na rynku reklamowym. W TVN dodatkowo wyłączony z prezentacji zostanie segment płatnej telewizji zaniżający dotąd wyniki. Dobre wyniki zaprezentuje Cinema City.

Informatyczne. Znakomite wyniki w czwartym kwartale zaprezentują wszyscy dystrybutorzy sprzętu. W Asseco Poland wynik wspierać będzie zysk na przeszacowaniu udziałów w Sapiensie, w Sygnity spodziewamy się negatywnego wpływu na wyniki zmian kursów walutowych. Podobnie jak przed rokiem dobre wyniki pokaże Comarch.

Górnictwo i metale. Spadające ceny metali i węgla koksowego, ale osłabiający się PLN w stosunku do USD pomogą spółka górniczym. Dodatkowo pozytywny wpływ na wyniki zdarzeń jednorazowych.

Przemysł. Liczymy na udany kwartał maszyn i urządzeń dla górnictwa (Famur, Kopex) oraz branży wykończeniowej (Centrum Klima, Rovese). Ryzykiem obarczone są rezultaty Astarty i Kernela.

Budownictwo. W Q4 2011 Mostostal Warszawa poniesie dużą stratę, połączoną z dodatnim cash flow. Spadnie zadłużenie Polimexu, nie zmniejszy się zaś dług PBG. Dobre wyniki zaprezentują Elektrobudowa, Ulma i ZUE.

Deweloperzy. W GTC oczekujemy trzeciego z rzędu kwartału z ujemnym wynikiem finansowym. Polnord i Robyg osiągną wysokie zyski dzięki zdarzeniom jednorazowym. Kontynuacja dobrych wyników w Dom Development.

Handel. Spodziewamy się bardzo dobrych wyników kwartalnych w LPP i NG2. Wysokie dynamiki zysków powinna też pokazać Vistula.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane