FBI zapłaciło ponad 1 mln USD za „otwarcie” iPhone'a

opublikowano: 22-04-2016, 13:34

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze zapłaciło ponad 1 mln USD za narzędzie hakerskie, które otworzyło mu dostęp do danych w iPhonie w głośnej sprawie terrorystów z San Bernardino, pisze The Wall Street Journal.

O koszcie „otwarcia” iPhone'a powiedział szef FBI, James Comey, podczas Aspen Security Forum w Londynie. Nie ujawnił dokładnej kwoty, ale stwierdził, że była to równowartość jego zarobków z więcej niż siedmiu lat. Comey zarabia 180 tys. USD rocznie, więc daje to kwotę 1,26 mln USD lub więcej.

James Comey
Zobacz więcej

James Comey Bloomberg

- Zapłaciliśmy dużo, ale było warto – powiedział Comey. 

FBI chciało, aby Apple, producent iPhone'ów, udostępnił mu dane ze smartfona Syeda Rizwana Farooka, który wraz z żoną zamordował 14 ludzi i zranił 22 w zamachu 2 grudnia w San Bernardino w Kalifornii. Spółka odmówiła, dlatego FBI postanowiło znaleźć inny sposób na uzyskanie dostępu do danych.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / FBI zapłaciło ponad 1 mln USD za „otwarcie” iPhone'a