FDA zaleca oliwę z oliwek

opublikowano: 09-12-2018, 22:00

Ta wiadomość na pewno ucieszy hiszpańskich, włoskich i greckich rolników. Europejskie zwyczaje kulinarne dotarły za ocean.

I to nie dzięki kolorowym magazynom, w których nie brakuje nowinek o różnego rodzaju dietach, ale drogą formalną. „To już oficjalna informacja: oliwa z oliwek ma zdrowotne właściwości” — napisał „The Local”. Food and Drug Administration (FDA), czyli amerykańska agencja ds. żywienia i leków, zaleca obywatelom, aby codziennie pili dwie łyżki oliwy z oliwek (takiej, która jest nie starsza niż 12-18 miesięcy). O tym, że oliwa z oliwek, podstawowy składnik większości śródziemnomorskich potraw, jest korzystna dla zdrowia, mówi się od dawna. Zdaniem FDA, wyciskany z brunatno zielonych owoców tłuszcz ma wręcz medyczne właściwości — zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II i zapobiega takim schorzeniom, jak rak jelita, choroby sercowe czy choroby wieku starczego, związane z utratą zdolności poznawczych. Według FDA, oliwa z oliwek jest jedynym naturalnie pozyskiwanym olejem, który jest tak bogaty w kwas oleinowy. Przyczynia się też do regulacji poziomu cukru we krwi po posiłku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu