Fed popsuł nastroje na Wall Street

opublikowano: 28-01-2015, 22:23

Na zamknięciu Dow Jones spadał o 1,1 proc., S&P500 stracił 1,35 proc., a Nasdaq kończył dzień 0,9 proc. zniżką.

Kolejny dzień spadków na Wall Street. Inwestorzy czekali na komunikat po posiedzeniu FOMC. Po jego publikacji zaczęli pozbywać się akcji. Fed potwierdził gotowość do podwyżek stóp i nie pokazał żadnego wahania w tej sprawie. Umocnił się dolar, zdrożały obligacje skarbowe USA. Rentowność 30-latek spadła do rekordowo niskiego poziomu, poniżej 2,3 proc. W dół poszła cena złota. Niespodziewanie duży wzrost zapasów ropy w USA spowodował, że kurs baryłki amerykańskiej, lekkiej ropy spadł poniżej 45 USD.

Na zamknięciu spadała wartość indeksów wszystkich 10 segmentów S&P500. Największa przecena była w segmentach energii (-3,9 proc.), finansowym (-2,0 proc.) i materiałowym (-1,8 proc.). Najmniejsze straty widać było w segmentach usług telekomunikacyjnych (-0,6 proc.) i IT (-0,1 proc.), co było głównie zasługą mocnej zwyżki kursu Apple. Akcje producenta iPhone’ów drożały momentami o ponad 7 proc. po tym, jak zaskoczył rynek rekordowymi wynikami kwartalnymi. Ostatecznie na zamknięciu taniało 467 spółek wchodzących w skład indeksu S&P500 i 92 z indeksu Nasdaq 100.

Spośród 30 blue chipów ze średniej Dow Jones spadły kursy 27. Najmocniej taniały akcje koncernów naftowych Chevron (-4,2 proc.) i Exxon Mobil (-3,3 proc.) oraz producenta oprogramowania, Microsoftu (-3,45 proc.). Trzy blue chipy, które w środę obroniły się przed przeceną, to 3M i Caterpillar (po 0,2 proc.) i Boeing (5,4 proc.). Mocny wzrost kursu koncernu lotniczego, to reakcja na jego bardzo dobre wyniki kwartalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fed popsuł nastroje na Wall Street