Fenghua podał cenę emisyjną

ISBNews
opublikowano: 16-10-2014, 13:06

Przedział cenowy w pierwotnej ofercie publicznej Fenghua SoleTech AG został ustalony na 42,09-50,51 zł za akcję, podała spółka.

Oferta obejmuje 1,2 mln nowych akcji, które będą stanowić 10,71% kapitału.

"Przedział ceny ofertowej na rynku polskim został ustalony na podstawie średniego kursu euro w NBP z dnia 15 października 2014 r. (godz. 18.00). Kurs ten wyniósł 4,2089 zł za 1 euro, co daje przedział cenowy w zakresie 42,09 zł do 50,51 zł za akcję i jest odpowiednikiem widełek 10,00 euro do 12,00 euro za jedną akcję" - czytamy w komunikacie.

Inwestorzy mogą składać zapisy w dniach 17-23 października. Zarówno inwestorzy indywidualni jak i instytucjonalni składają zapisy według tych samych zasad, czyli w ramach ustalonego przedziału cenowego, co ma wpływ na ustalenie finalnej ceny oferowanych akcji.

"Jest to model stosowany na wielu zachodnich rynkach kapitałowych, oparty na zasadzie równego traktowania obu grup inwestorów. Każde zlecenie ze strony zarówno indywidualnego, jak i instytucjonalnego inwestora na kupno akcji złożone w ramach ustalonego przedziału cenowego, ma wpływ na określenie finalnej ceny oferowanych akcji. Jednocześnie te zlecenia inwestorów, które będą mieć cenę równą lub wyższą od ceny oferowanych akcji, zostaną zrealizowane po cenie ofertowej. A zlecenia z ceną poniżej ceny ofertowej - odrzucone"- powiedział prezes DF Capital, domu maklerskiego pełniącego funkcję oferującego Jarosław Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

Publiczna oferta 1.200.000 mln nowych akcji Fenghua SoleTech AG ruszy w piątek, 17 października. Na ofertę składa się oferta publiczna akcji na terenie Niemiec i Polski oraz oferty prywatne skierowane do inwestorów instytucjonalnych poza terytorium Niemiec, Polski i USA.

Spółka szacowała wcześniej, że przy założeniu znalezienia nabywców na wszystkie nowe akcje i pozyska z oferty od 10,4 do 12,7 mln euro.

Debiut giełdowy w Warszawie i Frankfurcie planowany jest na 6 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane