Ferro poprosi o miliony

ANP
opublikowano: 17-03-2010, 00:00

Producent armatury liczy na debiut w kwietniu. Pieniądze z giełdy zasilą kapitał obrotowy.

Producent armatury liczy na debiut w kwietniu. Pieniądze z giełdy zasilą kapitał obrotowy.

Ferro, producent armatury i zaworów, zamierza pozyskać z nowej emisji akcji 11-12 mln zł.

Oferta publiczna obejmie do 4 mln akcji starej i nowej emisji, z tego większość (3,4 mln akcji) w transzy inwestorów instytucjonalnych. Priorytetem jest emisja nowych walorów (1 mln papierów).

— Zamierzamy rozbudować nasz system IT, na co wydamy około 1 mln zł z uzyskanych pieniędzy. Resztę przeznaczymy na kapitał obrotowy, głównie na odbudowę zapasów — mówi Aneta Raczek, prezes Ferro.

Do 22 marca spółka poda widełki cenowe. Dzień później rozpoczną się zapisy inwestorów indywidualnych i 25 marca odbędzie się budowanie księgi popytu.

— Cenę emisyjną akcji podamy 26 marca, a ostatniego dnia tego miesiąca spodziewamy się przydziału papierów. Natomiast do pierwszego notowania akcji powinno dojść w pierwszej dekadzie kwietnia 2010 r. — mówi Mirosław Tkaczuk, dyrektor transakcji rynku kapitałowego w DM Millennium, który jest oferującym Ferro.

Prezes spółki zapewniła, że firma chce umacniać pozycję w segmencie armatury w kraju (dziś jej udział w bateriach wynosi 13 proc.) oraz zwiększać eksport, który po trzech kwartałach 2009 r. wyniósł 11,7 proc. w obrocie. Główne rynki eksportowe to m.in. Rumunia, Ukraina, Francja i Białoruś.

— W sprzedaży zagranicznej widzimy duże możliwości rozwoju na wschodzie i zachodzie Europy. Trend udziału eksportu w przychodach z ostatnich lat będzie zachowany — podkreśla Aneta Raczek.

Po trzech kwartałach 2009 r. przychody grupy wyniosły 119,04 mln zł, a zysk netto sięgnął 10,96 mln zł.

— Wyniki za cały rok powinny być porównywalne pod względem przychodów i zysku netto do 2008 r., gdy wyniosły odpowiednio: 116,90 mln zł oraz 11,82 mln zł — dodaje prezes Ferro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu