Fiat Chrysler Automobiles ma nowego szefa

  • DI
opublikowano: 21-07-2018, 18:42

Brytyjczyk Mike Manley został nowym szefem koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

Na stanowisku dyrektora generalnego zastąpi Sergio Marchionne, którego odejście jest związane z problemami zdrowotnymi - podały w sobotę włoskie media.

Zobacz więcej

Mike Manley

Bloomberg

Komentatorzy podkreślają, że to nieoczekiwana zmiana na stanowisku szefa koncernu i zakończenie po 14 latach "epoki Marchionne", który zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami miał kierować nim do 2019 roku.

W sobotę w trybie pilnym zwołane zostało posiedzenie zarządu koncernu z powodu, jak wyjaśniono, przedłużającej się hospitalizacji 66-letniego Marchionne, który pod koniec czerwca przeszedł operację. Media podały, że jego stan pogorszył się.

54-letni Manley w 2000 roku rozpoczął pracę w firmie Chrysler. Jej jedynym właścicielem Fiat został w 2014 roku. W nowym koncernie FCA, jaki powstał po fuzji, był ostatnio odpowiedzialny za markę Jeep.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy