FIAT stawia na rozwój usług outsourcingu

Mirosław Cichy
18-07-2001, 00:00

FIAT stawia na rozwój usług outsourcingu

FIAT zaprezentował oficjalnie Business Solutions, nowy sektor usług dla firm Grupy FIAT, wraz z tworzącymi go spółkami: Business Solutions Polska, ITS/GSA, Ingest Segim oraz SADI. Koncern liczy, że rozwój usług w Polsce i Brazylii pomoże osiągnąć w 2001 r. obroty na świecie wysokości 1,8 mld EUR, a w 2003 r. — 3,1 mld EUR (w 2000 r. sięgnęły one 1,2 mld EUR).

Grupa FIAT utworzyła w naszym kraju nowy sektor usług dla przedsiębiorstw — Business Solutions.

— Głównym celem powstania tego sektora jest zaoferowanie jak najpełniejszej i najbardziej zróżnicowanej gamy usług usprawniających funkcjonowanie firm. Pomysł narodził się w USA. Business Solutions działa już od 2000 r. we Włoszech, a teraz chcemy przenieść go również do Polski i Brazylii — tłumaczy Carlo Gatto, szef Business Solutions.

To dopiero początek

— Chcemy świadczyć usługi nie tylko dla firm znajdujących się w Grupie FIAT, ale również dla innych przedsiębiorstw. Zamierzamy wejść w takie obszary jak bankowość czy ubezpieczenia — wyjaśnia Carlo Gatto.

W Business Solutions w Polsce pracuje obecnie około 750 osób. Zatrudnienie ma wzrosnąć do 2003 r.

— Wszystko zależy od wzrostu obrotów. Wraz z nim będziemy także zwiększać zatrudnienie — dodaje Carlo Gatto.

W skład sektora Business Solutions wchodzą cztery spółki: Business Solutions Polska, ITS/GSA, Ingest Segim Polska oraz SADI.

Kompleksowe usługi

Business Solutions Polska zajmuje się wykonawstwem projektów oraz obsługą procesów księgowych i finansowych oraz oferuje usługi dla administracji personelu.

— Jest to kompletna oferta: wystawianie bieżących faktur, prowadzenie księgowości klientów, zapłaty dla dostawców, sporządzanie bilansów i sprawozdań. Ponadto cały zakres spraw pracowniczych. Naszym zadaniem jest skuteczne i precyzyjne wykonywanie usług, które pozwolą na optymalizację kosztów obsługi poszczególnych rodzajów działań przedsiębiorstw — mówi Carlo Gatto.

Spółka ITS/GSA oferuje know--how, zajmuje się także m.in. przetwarzaniem danych na serwerach zlokalizowanych w Ośrodkach Przetwarzania Danych, projektowaniem infrastruktury, serwisem technicznym, teleinformatyką. Celem powołania spółki Ingest Segim jest zarządzanie nieruchomościami. SADI natomiast oferuje kompletny zestaw usług w zakresie doradztwa celnego.

Najwięksi na rynku

Grupa FIAT działa w Polsce od 81 lat. W 2000 r. w 18 należących do niej spółkach pracowało 11 tys. osób. Obroty wszystkich spółek wyniosły około 2 mld USD. Grupa FIAT jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Do 2000 r. ulokowała w naszym kraju ponad 1,6 mld USD. FIAT jest też największym w Polsce sprzedawcą aut. W I półroczu 2001 sprzedał w Polsce 50,4 tys. aut

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / FIAT stawia na rozwój usług outsourcingu