Filar Zachodniego Pomorza Koszaliński potentat handlowy

JK
24-12-2008, 00:00

Koszalińska spółka Sano to sieć 17 sklepów samoobsługowych. Wszystkie znajdują się w województwie zachodniopomorskim: dziewięć w Koszalinie, dwa w Kołobrzegu, a po jednym w Białogardzie, Słupsku, Człuchowie, Szczecinku, Gryficach i Połczynie Zdroju.

W czerwcu 2002 r. firma otworzyła swój największy dotąd supermarket (Sano Maxi) w budynku Galerii Emka w Koszalinie. Jego powierzchnia w przyszłym roku ma się zwiększyć — po całkowitej rewitalizacji ma mieć ponad 3 tys. mkw. Profil działalności spółki to sprzedaż detaliczna w sklepach, z przewagą żywności, napojów, artykułów chemicznych i gospodarstwa domowego. W branży pod względem sprzedaży przedsiębiorstwo klasyfikuje się na 20. pozycji. W województwie zachodniopomorskim jest na miejscu 35. Jego współwłaścicielami są: Grzegorz Batyński, Leszek Kołecki, Ireneusz Kwiatkowski, Wiesław Miśko i Dariusz Nowosad. Każdy z nich ma po 18,92 proc. udziałów w spółce.

W tegorocznym rankingu "Filarów biznesu", ujmującym duże firmy, które są lokomotywami regionalnych gospodarek, Sano wygrało na Zachodnim Pomorzu. Ranking przygotowały wspólnie "Puls Biznesu" i wywiadownia gospodarcza Dun and Bradstreet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Filar Zachodniego Pomorza Koszaliński potentat handlowy