Filharmonia w Gorzowie Wielkopolskim

opublikowano: 26-04-2012, 00:00

Gorzowska filharmonia jest jedną z najnowocześniejszych instytucji kultury w Europie. Ma znakomite parametry akustyczne.

To nowy obiekt, wybudowany od podstaw dzięki funduszom z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Od otwarcia w maju 2011 r. odbyły się w nim 34 koncerty, w tym 26 z udziałem Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, a 8 z udziałem zaproszonych artystów.

Z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej w minionym roku wystąpiło ponad 30 solistów, wśród nich takie znakomitości, jak Małgorzata Walewska, Katarzyna Trylnik, Katarina Andreasson (Szwecja), Elena Nogaeva (Niemcy), Tomasz Strahl, Krzesimir Dębski, Liliana Stawarz oraz Agata Szymczewska. Same tylko koncerty symfoniczne zgromadziły dotychczas ponad 17 tys. słuchaczy, a łącznie od otwarcia obiekt odwiedziło 44 tys. osób.

Ale gorzowska filharmonia to nie tylko miejsce, w którym odbywają się koncerty. Instytucja rozpowszechnia też wiedzę na temat muzyki. Dotychczas w zajęciach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży uczestniczyło ponad 60 placówek zarówno z Gorzowa Wielkopolskiego, jak i spoza miasta. Filharmonię odwiedziło ponad 20 tys. uczniów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu