Finał konkursu Scanii i KE

MIB
opublikowano: 29-09-2005, 00:00

17 września w szwedzkiej miejscowości Sdertälje odbył się finał europejskiego konkursu Young European Truck Driver 2005, organizowanego przez koncern Scania przy wsparciu Komisji Europejskiej. W tegorocznej edycji tryumfował Laurens D’Huvetter, 28-letni kierowca z Belgii, który za zajęcie pierwszego miejsca zdobył nowy ciągnik siodłowy Scania Serii R. W tegorocznym finale wzięło dział 27 regionalnych finalistów z całej Europy. Reprezentant Polski, 31-letni Marek Szerenos z Kleosina k. Białegostoku, uplasował się na 16 miejscu.

W konkursie wzięło udział ponad 13 tys. kierowców w wieku do 35 lat ze wszystkich krajów UE oraz Norwegii, Szwajcarii i Turcji. Eliminacje konkursowe obejmowały precyzyjną jazdę na placu manewrowym, jazdę „na oszczędność paliwa” na wyznaczonej trasie oraz test teoretyczny dotyczący zagadnień bezpiecznej i oszczędnej jazdy i eksploatacji pojazdu. Zasady konkursu zostały przygotowane na podstawie nowej dyrektywy Komisji Europejskiej odnośnie doszkoleń kierowców ciężarówek i autobusów. Konkurs odbył się przy wsparciu Komisji Europejskiej i Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego (IRU) i był sponsorowany przez firmy Michelin i Shell.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Finał konkursu Scanii i KE