Finansowy ninja liczy zyski w milionach

opublikowano: 18-07-2019, 14:05

Firma Michała Szafrańskiego, znanego polskiego blogera, osiągnęła już blisko 11 mln zł przychodów.

Michał Szafrański, autor bloga i książek na temat finansów osobistych, uczy nie tylko jak rozsądnie gospodarować domowym budżetem, ale też jak prowadzić własny biznes. W lipcu minęło 7 lat od uruchomienia jego bloga „Jak oszczędzać pieniądze”, którego rocznie odwiedza ok. 2 mln osób. 

Michał Szafrański

„To dobry czas na podsumowania i przemyślenia. Tym razem skupiłem się na plusach i minusach prowadzenia własnej firmy z domu” - pisze w jednym z wpisów na swojej stronie Michał Szafrański. 

Informuje też, że w siódmym roku działalności jego firmy (założonej  kilka miesięcy później niż sam blog), prowadzonej z domu, jej łączne przychody przekroczyły 10,9 mln zł, przy kosztach wynoszących ok. 3 mln zł. Z tego wynika, że łączny dochód (przed opodatkowaniem) w tym czasie wyniósł 7,8 mln zł. Szafrański najwięcej zarobił w 2017 r. - nieco ponad 2 mln zł. W najgorszym, pierwszym roku działalności, jego firma miała ledwie 10 tys. zł dochodu. 

 „Reasumując: nadal jestem małą firmą, ale taką, która osiąga bardzo satysfakcjonujące wyniki i ma wysoką rentowność. Mogę powiedzieć, że moja firma prowadzi mądrą politykę finansową i daje solidnie zarobić jej właścicielowi” - pisze Michał Szafrański. 

Michał Szafrański, poza zarabianiem na pisaniu porad dla internautów, zarabia też jako autor i samodzielny wydawca swoich książek. Na koncie ma m.in. takie poradniki jak „Finansowy ninja” czy „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane