Czytasz dzięki

Fintech ma wsparcie w szturmie na smart city

opublikowano: 24-08-2020, 22:00

Czysta3.VC i The Heart zainwestowały w Trusted Software Services, specjalistę od rozwiązań płatniczych.

Fundusze Venture Capital Czysta3.VC i The Heart, którywspólnie z Mastercardem założył „fabrykę” start-upów tworzących technologie dla korporacji, m.in. banków, zainwestowały wspólnie w Trusted Software Services (TSS). To fintech wyspecjalizowany w tworzeniu systemów do płatności bezgotówkowych.

Dostarcza na rynek m.in. takie rozwiązania, jak bilet elektroniczny w komunikacji miejskiej i sprawdzarki usprawniające kontrolę pasażerów, a także terminale płatnicze, np. dla maszyn vendingowych. Wartości inwestycji strony nie ujawniają, mówią natomiasto korzyściach. Adam Paczuski, prezes TSS, wierzy, że inwestorzy ułatwią spółce pozyskanie klientów, m.in. w transporcie publicznym, bo „coraz więcej miast decyduje się na unowocześnienie systemu opłat za komunikację publiczną”. Bartłomiej Połomski, który w fintechu jest dyrektorem odpowiedzialnym za technologię, podkreśla natomiast, że rozwiązania TSS „są innowacyjne w skali europejskiej”, więc spółka ostrzy sobie zęby na zagranicę. Potencjał w rozwiązaniach TSS dostrzegają też inwestorzy.

„Wpisują się one w naszą strategię budowy nowoczesnych i niezawodnych systemów obsługi płatności” — komentuje Szymon Janiak, dyrektor zarządzający i współzałożyciel funduszu Czysta3.VC, cytowany w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane