Firma doradztwa personalnego idzie na warszawską giełdę

DCZ
opublikowano: 11-01-2008, 00:00

Agencja pośrednictwa pracy i zatrudnienia Work Service złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

Agencja pośrednictwa pracy i zatrudnienia Work Service złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

Spółka chce przeprowadzić ofertę publiczną w pierwszej połowie 2008 r. i uzyskać od 150 do 200 mln zł, m.in. na akwizycję innych spółek w kraju i za granicą. Oferującym akcje jest Dom Maklerski IDMSA.

Work Service zajmuje się doradztwem personalnym, zarządzaniem zasobami ludzkimi i outsourcingiem personalnym. Jako agencja pracy tymczasowej działa w całej środkowej i wschodniej Europie. Jest też obecna w dziewięciu innych krajach Europy: w siedmiu za pośrednictwem zagranicznych spółek zależnych i w dwóch obsługiwanych przez struktury polskie. Grupa Kapitałowa Work Service działa poprzez sieć 25 oddziałów i przedstawicielstw. Zatrudnia blisko 500 osób. Ma obszerną bazę danych kandydatów i — jak twierdzą jej przedstawiciele — ponosi stosunkowo niskie koszty bezpośredniej działalności.

Work Service, który jest przede wszystkim firmą zajmującą się pracą tymczasową, teraz kładzie nacisk na rozwój doradztwa personalnego i outsourcingu, które są usługami zapewniającymi firmie większą rentowność. W I półroczu 2007 przychody Grupy Kapitałowej Work Service wynosiły 173,1 mln zł, wobec 168,2 mln zł w I półroczu 2006. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 2,8 mln zł (1,7 mln zł rok wcześniej), a zysk netto — 2 mln zł (0,2 mln zł w I półroczu 2006).

Głównymi akcjonariuszami Work Service są trzy osoby prywatne: Tomasz Szpikowski (42,13 proc.), Tomasz Misiak (42,13 proc.) i Tomasz Hanczarek (14,87 proc.).

173,1

mln zł Takie były przychody Grupy Kapitałowej Work Service w I półroczu 2007.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu