Firma Nestle podwyższyła całoroczne prognozy

PM, Reuters
opublikowano: 19-10-2022, 10:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy Nestle odnotowało największy od 14 lat wzrost sprzedaży, który przyczynił się do podwyższenia przez firmę całorocznych prognoz, pisze Reuters.

Stefan Wermuth

Producent czekoladowych batonów KitKat w ciągu dziewięciu miesięcy do końca września odnotował wzrost sprzedaży organicznej, która nie uwzględnia wpływu zmian kursów walut, o 8,5 proc. do 69,4 mld USD. Był to największy dziewięciomiesięczny wzrost od 2008 roku.

– Osiągnęliśmy silny wzrost organiczny, ponieważ nadal odpowiedzialnie dostosowujemy ceny do inflacji – skomentował wyniki dyrektor generalny Nestle, Mark Schneider.

W rezultacie szwajcarska firma podniosła swoje całoroczne prognozy wzrostu organicznego do 8 proc. z zakładanych wcześniej 7 proc. Nestle potwierdziła również swój 17-proc. cel dotyczący marży zysku operacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane