Firma powinna dopłacać za wizytę

opublikowano: 03-09-2018, 22:00

Rosnące zapotrzebowanie na świadczenia opieki medycznej w Polsce przekłada się na coraz dłuższy czas oczekiwania na wizytę u lekarza.

Pracownicy nie chcą jednak czekać na to ponad 3 miesiące, jak często ma to miejsce obecnie. Zdaniem 79 proc. badanych, konsultacje te powinny odbywać się w ciągu 7 dni — wynika z analizy Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Polacy dostrzegają ograniczenia publicznej opieki zdrowotnej w kraju, dlatego już 50 proc. z nich korzysta zarówno z publicznych, jak i prywatnych usług placówek medycznych. Co ciekawe, ponad 45 proc. badanych uważa, że zwiększenie współfinansowania opieki zdrowotnej przez obywateli wpłynie na jej jakość. Z tego względu Polacy są gotowi ponieść częściowe koszty. Pozostałą sumę, ich zdaniem, powinien jednak dopłacać pracodawca. Już niemal 60 proc. ankietowanych byłoby zainteresowanych otrzymaniem od zatrudniającego pakietu prywatnej opieki medycznej przy założeniu współuczestnictwa w kosztach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu