Czytasz dzięki

Firmy chcą szybkiego odmrażania gospodarki

opublikowano: 16-04-2020, 15:12

Aż 84,3 proc. ankietowanych firm opowiada się za zdejmowaniem przez rząd ograniczeń w gospodarce. 15,7 proc. głosów było za poczekaniem.

Badanie przeprowadził Business Centre Club (BCC) wśród 600 przedsiębiorstw.
Przeważają opinie, że już na obecnym etapie pandemii koronawirusa rząd powinien zacząć stopniowo „odmrażać” gospodarkę, z zachowaniem powszechnego obowiązku używania maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej, zachowywaniem bezpiecznej odległości między ludźmi oraz obowiązku dezynfekcji rąk. Szczególnie mały i średni biznes oczekuje otwarcia kawiarni, cukierni, małych punktów usługowych, nawet z ograniczeniem do jednego klienta w lokalu. Ankietowani przedsiębiorcy domagają się ponadto jak najszybszego uruchomienia handlu w galeriach (np. z limitem wejść), otwarcia hoteli, noclegów oraz gastronomii w podróżach służbowych i delegacjach. Biznes opowiada się także za zwiększeniem w Polsce liczby przeprowadzanych testów na obecność koronawirusa, zmniejszaniem izolacji społeczeństwa, przyśpieszeniem powrotu do pracy.

Marek  Goliszewski
Zobacz więcej

Marek Goliszewski fot. Marek Wiśniewski

- Wirus recesji rozchodzi się w gospodarce szybciej niż koronawirus w społeczeństwie. Koszt obecnego spowolnienia gospodarki to strata rzędu 7-8 mld zł dziennie – stwierdził Marek Goliszewski, prezes BCC.

Dodał, że odmrażanie gospodarki nie powinno być politycznym argumentem za  na rzecz przeprowadzenia majowych wyborów prezydenckich.

Rząd dziś ma przedstawić plan stopniowego uruchamiania polskiej gospodarki.
 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane