Firmy oczekują szerszego zakresu ochrony

opublikowano: 17-12-2020, 14:59
aktualizacja: 18-12-2020, 14:02

Niewystarczająca suma gwarancyjna czy zbyt wąski zakres ochrony w ubezpieczeniu obowiązkowym to bardzo częsty problem, o jakim słyszymy od przedstawicieli firm projektowych czy architektonicznych. W efekcie widzi my, że rośnie zapotrzebowanie na dobrowolne ubezpieczenia dla tego typu działalności. Widzimy także, że działający na tym rynku klienci coraz bardziej świadomie zwracają uwagę na ujęcie w warunkach ubezpieczenia jak najszerszego zakresu różnych rodzajów ryzyka związanego z prowadzoną przez nich działalnością.

AGNIESZKA GAWROŃSKA ,menedżer produktu w Warcie
AGNIESZKA GAWROŃSKA ,menedżer produktu w Warcie

Zyskuje na znaczeniu jakość ubezpieczenia, a nie tylko jego cena. Przedsiębiorcy coraz częściej oczeku ją kompleksowego produktu bez potrzeby dokupywania wielu dodatkowych klauzul lub rozszerzeń odpowiedzialności.

W ostatnim czasie skrupulatnie przyjrzeliśmy się temu nowemu trendowi i zdecydowaliśmy o wprowadzeniu zmian w naszym produkcie i powiązanym z nim OWU OC projektantów, architektów i innych zawodów technicznych. Już w drugiej połowie stycznia zbliżającego się roku zamierzamy wprowadzić do sprzedaży nowe ubezpieczenie. To rozwiązanie będzie oferować jeden z najszerszych zakresów ubezpieczenia na rynku, ograniczając do minimum liczbę klauzul dodatkowych, zapewniając przy tym czytelność i kompleksowość ochrony ubezpieczeniowej. Do zakresu OWU został włączony m.in. szereg zapisów i postanowień, które dotychczas stan dardowo były dodawane w postanowieniach dodatkowych na wyraźny wniosek klienta.

W ramach nowych OWU zakres ubezpieczenia obejmować będzie nowe rodzaje ryzyka, takie jak między innymi: OC za szkody osobowe, rzeczowe, czyste szkody majątkowe, OC za szkody powstałe w związku z przekroczeniem ustalonych kosztów lub terminów w następstwie szkody objętej ubezpieczeniem, a także OC ubezpieczonego za szkody wyrządzone przez podwykonawców. Nasze nowe warunki będą także obejmowały regresowane kary umowne, szeroki zakres świadczeń związanych z kosztami pomocy prawnej czy koszty zabezpieczenia sądowego. W ramach nowych OWU dostępne będą także dwie klauzule dodatkowe, które przedsiębiorca będzie mógł dokupić w przypadku zapotrzebowania na ubezpieczenie dodatkowych rodzajów ryzyka, obejmujące swoim zakresem OC za szkody wyrządzone na terytorium Europy oraz w związku z prowadzeniem biura.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane