Firmy odzyskają jednak pieniądze za targi

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 07-01-2009, 07:11

Zwycięstwo! Miało nie być dotacji za udział w targach. Najpierw było: "Nie, bo nie", potem: "Nie, bo się nie da". A jednak.

O sprawie "Puls Biznesu" informował w wakacje. W czerwcu Ministerstwo Gospodarki poinformowało przedsiębiorców, którzy mieli otrzymać zwrot części kosztów za udział w targach, że jednak pieniędzy nie będzie. Sęk w tym, że targi już się odbyły, firmy wyłożyły pieniądze, licząc na dofinansowanie (nawet 50 proc., maksymalnie 20 tys. zł). Ale udało się. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia firmy dostały informację, że pieniądze się jednak znalazły. Komunikat resortu jest zawiły. W skrócie chodzi o to, że dzięki m.in. korzystnym zmianom kursowym powstały oszczędności, którymi można "obdarować" przedsiębiorców. Wicepremier Waldemar Pawlak podpisał już stosowne rozporządzenia. 

Więcej na ten temat w środowym "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane