Firmy teraz bardziej otwarte

Albert Stawiszyński
17-01-2007, 00:00

Obowiązek zamieszczania na firmowych drukach i stronie internetowej m.in. numeru NIP i KRS to dobry pomysł — mówi Alina Gałbas z GTL.

Obowiązek zamieszczania na firmowych drukach i stronie internetowej m.in. numeru NIP i KRS to dobry pomysł — mówi Alina Gałbas z GTL.

„Puls Biznesu”: Halo, czy to Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL)? Dzień dobry. Czy wie pani, że od początku stycznia nowe wymogi prawne określają, jakie wiadomości o sobie spółki powinny zamieszczać w rozmaitych drukach i pismach oraz na stronie internetowej?

Alina Gałbas, kierownik działu administracyjnego Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego: Tak, już w grudniu przygotowaliśmy odpowiednie zmiany w firmowych drukach i pismach. Zamówiliśmy je w drukarni.

 

A co ze stroną internetową?

Nasi informatycy dostosowali ją do nowych wymogów. Informację o spółce zamieściliśmy w Biuletynie Informacji Publicznej znajdującym się na stronie internetowej.

 

Jakie były koszty wdrożenia tych zmian?

Bardzo niewielkie. Trudno nawet wskazać konkretną kwotę.

 

Czy wprowadzenie nowych wymogów to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak. Dzięki temu kontrahenci czy osoby trzecie mogą łatwo odszukać niezbędne informacje o spółce.

 

Dziękuję za rozmowę.

NOWE WYMOGI Kogo dotyczą

 

Od początku tego roku spółki komandytowo-akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjne muszą na wszelkich pismach (m.in. tych kierowanych do kontrahentów) i na własnej stronie internetowej zamieszczać informacje o nazwie przedsiębiorstwa, jego siedzibie, adresie, sądzie rejestrowym, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki, numerze KRS i NIP, wysokości kapitału zakładowego i kapitału faktycznie wpłaconego. Wcześniejsze obowiązki informacyjne przedsiębiorców były bardziej ograniczone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Firmy teraz bardziej otwarte