Firmy w kobiecych rękach

  • Marta Bellon
18-12-2014, 00:00

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet pomogła Mazowszankom w realizacji biznesowych ambicji. Następna edycja w 2015 r.

50 kobiet z województwa mazowieckiego przez sześć miesięcy uczyło się, jak zakładać i prowadzić własny biznes. Taką możliwość stworzyła im Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, która przy wsparciu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowym realizuje autorski program „Biznes w kobiecych rękach”. W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja.

SOLIDARNOŚĆ W BIZNESIE:
Zobacz więcej

SOLIDARNOŚĆ W BIZNESIE:

Motywacja do współpracy, która pozwala firmom nie tylko utrzymać się na rynku, ale również odnosić sukcesy, jest tym, co według Krzysztofa Kaczmara, prezesa Fundacji Kronenberga, wyróżnia program „Biznes w Kobiecych Rękach”. ARC

— Formuła tego programu motywuje do współpracy. Taki model działania w dłuższej perspektywie daje lepsze rezultaty i pozwala firmom nie tylko utrzymać się na rynku, ale też odnosić na nim sukcesy — uważa Krzysztof Kaczmar, prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowym. W jego ramach panie uczestniczą w warsztatach „ABC przedsiębiorczości”, spotkaniach networkingowych i korzystają z indywidualnego wsparcia mentorek programu — doświadczonych przedsiębiorczyń, które z sukcesem prowadzą swoje firmy. Warsztaty odbywają się w ramach SkillShare Center — platformy wymiany doświadczeń i przekazywania praktycznej wiedzy dotyczącej rozwoju osobistego czy zarządzania finansami, w formule warsztatowej, programów grupowych i indywidualnych konsultacji. Mogą z niej skorzystać też panie, które już z powodzeniem działają na własny rachunek i chcą się rozwijać. W kończącej się edycji programu powstało lub rozwinęło się 45 firm. Działalność większości z nich związana jest z rodziną i dziećmi oraz ze zdrowiem i urodą. Do pierwszej grupy należy firma Kopytko mamuta — butik ze zdrowym obuwiem dziecięcym, Multi Niania — agencja obcojęzycznych niań, czy firma Creativitete, która organizuje zajęcia rozwijające kreatywność dzieci i warsztaty rozwojowe dla rodziców. Wśród uczestniczek programu są też panie ze szkoły stepowania Tip Tap, instytut podologii FootMedica czy przedsiębiorczynie oferujące usługi coachingu zdrowia i dietetyki. Spora grupa uczestniczek reprezentuje też branżę kreatywną i technologiczną. Mano Kede oferuje fotele utrzymane w stylistyce lat 50. i 60., Lubovka — wykonywane ręcznie minimalistyczne w formie lampy, a Tailormade personalizowane meble z palet. Na udział w programie zdecydował się też zespół Sidly — spółki technologicznej, tworzącej innowacyjne rozwiązania w dziedzinie telemedycyny. Firma, założona przez Edytę Kocyk i Michała Pizona, stworzyła autorską opaskę na nadgarstek, monitorującą m.in. ciśnienie krwi. Urządzenie ma zapewnić jego użytkownikom opiekę medyczną w ich miejscu zamieszkania i pomóc instytucjom, takim jak domy opieki społecznej, w całodobowej opiece nad podopiecznymi, umożliwiającą natychmiastową reakcję w przypadku nagłego pogorszenia się stanu zdrowia.

— Cieszymy się, że nasz program daje konkretne rezultaty. Widzimy, jaką drogę przeszły w większości biznesy kobiet, które wzięły udział w programie — od pomysłu do realnej firmy. Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet powstała właśnie po to, żeby wspierać kobiety w dążeniu do przedsiębiorczości i pomaganiu im w rozwijaniu swoich firm. Zależy nam, aby skrócić tę drogę i przyspieszyć osiąganie przez nie sukcesów. Dzięki programowi „Biznes w Kobiecych rękach” stało się to możliwe — mówi Katarzyna Wierzbowska, prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Większość nowych firm to działalności gospodarcze, kilka z nich przybrało formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a dwie są fundacjami. Rekrutacja do kolejnej, trzeciej edycji programu wystartuje wiosną. Jest dwuetapowa — w pierwszym etapie przyjmowane są zgłoszenia online, w drugim wybrane uczestniczki zapraszane są na rozmowy indywidualne.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Firmy w kobiecych rękach