Firmy w kobiecych rękach

  • Marta Bellon
opublikowano: 18-12-2014, 00:00

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet pomogła Mazowszankom w realizacji biznesowych ambicji. Następna edycja w 2015 r.

50 kobiet z województwa mazowieckiego przez sześć miesięcy uczyło się, jak zakładać i prowadzić własny biznes. Taką możliwość stworzyła im Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, która przy wsparciu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowym realizuje autorski program „Biznes w kobiecych rękach”. W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja.

Motywacja do współpracy, która pozwala firmom nie tylko utrzymać się na rynku, ale również odnosić sukcesy, jest tym, co według Krzysztofa Kaczmara, prezesa Fundacji Kronenberga, wyróżnia program „Biznes w Kobiecych Rękach”.
Zobacz więcej

SOLIDARNOŚĆ W BIZNESIE:

Motywacja do współpracy, która pozwala firmom nie tylko utrzymać się na rynku, ale również odnosić sukcesy, jest tym, co według Krzysztofa Kaczmara, prezesa Fundacji Kronenberga, wyróżnia program „Biznes w Kobiecych Rękach”. ARC

— Formuła tego programu motywuje do współpracy. Taki model działania w dłuższej perspektywie daje lepsze rezultaty i pozwala firmom nie tylko utrzymać się na rynku, ale też odnosić na nim sukcesy — uważa Krzysztof Kaczmar, prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowym. W jego ramach panie uczestniczą w warsztatach „ABC przedsiębiorczości”, spotkaniach networkingowych i korzystają z indywidualnego wsparcia mentorek programu — doświadczonych przedsiębiorczyń, które z sukcesem prowadzą swoje firmy. Warsztaty odbywają się w ramach SkillShare Center — platformy wymiany doświadczeń i przekazywania praktycznej wiedzy dotyczącej rozwoju osobistego czy zarządzania finansami, w formule warsztatowej, programów grupowych i indywidualnych konsultacji. Mogą z niej skorzystać też panie, które już z powodzeniem działają na własny rachunek i chcą się rozwijać. W kończącej się edycji programu powstało lub rozwinęło się 45 firm. Działalność większości z nich związana jest z rodziną i dziećmi oraz ze zdrowiem i urodą. Do pierwszej grupy należy firma Kopytko mamuta — butik ze zdrowym obuwiem dziecięcym, Multi Niania — agencja obcojęzycznych niań, czy firma Creativitete, która organizuje zajęcia rozwijające kreatywność dzieci i warsztaty rozwojowe dla rodziców. Wśród uczestniczek programu są też panie ze szkoły stepowania Tip Tap, instytut podologii FootMedica czy przedsiębiorczynie oferujące usługi coachingu zdrowia i dietetyki. Spora grupa uczestniczek reprezentuje też branżę kreatywną i technologiczną. Mano Kede oferuje fotele utrzymane w stylistyce lat 50. i 60., Lubovka — wykonywane ręcznie minimalistyczne w formie lampy, a Tailormade personalizowane meble z palet. Na udział w programie zdecydował się też zespół Sidly — spółki technologicznej, tworzącej innowacyjne rozwiązania w dziedzinie telemedycyny. Firma, założona przez Edytę Kocyk i Michała Pizona, stworzyła autorską opaskę na nadgarstek, monitorującą m.in. ciśnienie krwi. Urządzenie ma zapewnić jego użytkownikom opiekę medyczną w ich miejscu zamieszkania i pomóc instytucjom, takim jak domy opieki społecznej, w całodobowej opiece nad podopiecznymi, umożliwiającą natychmiastową reakcję w przypadku nagłego pogorszenia się stanu zdrowia.

— Cieszymy się, że nasz program daje konkretne rezultaty. Widzimy, jaką drogę przeszły w większości biznesy kobiet, które wzięły udział w programie — od pomysłu do realnej firmy. Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet powstała właśnie po to, żeby wspierać kobiety w dążeniu do przedsiębiorczości i pomaganiu im w rozwijaniu swoich firm. Zależy nam, aby skrócić tę drogę i przyspieszyć osiąganie przez nie sukcesów. Dzięki programowi „Biznes w Kobiecych rękach” stało się to możliwe — mówi Katarzyna Wierzbowska, prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Większość nowych firm to działalności gospodarcze, kilka z nich przybrało formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a dwie są fundacjami. Rekrutacja do kolejnej, trzeciej edycji programu wystartuje wiosną. Jest dwuetapowa — w pierwszym etapie przyjmowane są zgłoszenia online, w drugim wybrane uczestniczki zapraszane są na rozmowy indywidualne.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Firmy w kobiecych rękach