Firmy z Bremy szukają partnerów

DI
opublikowano: 02-10-2014, 00:00

Od 7 do 9 października będzie w Warszawie gościć biznesowa delegacja firm z Bremy, kraju związkowego Niemiec z najniższą wymianą handlową z Polską.

250 firm w Bremie utrzymuje stosunki gospodarcze z Polską, a 60 z nich ma w Polsce oddziały. Uczestnicy misji, której będzie przewodniczyć Martin Günthner, senator ds. gospodarki, pracy i portów Bremy, spotkają się z polskimi firmami i odbędą rozmowy branżowe w sektorach logistyki, energii odnawialnej i ochrony środowiska, budowy maszyn, dostawy części samochodowych oraz w sektorze usług logistycznych. Brema ma czwarty co do wielkości port kontenerowy i największy port przeładunkowy dla samochodów w Europie. W mieście działają firmy spożywcze (Milka, Jacobs, Kellog’s, Becks, Frosta), samochodowe i lotnicze (Mercedes, Airbus i EADS). Bremeńskie firmy mają mocną pozycję w morskiej energii wiatrowej. [DI]

Kontakt: Anna Gmurczyk agmurczyk@ahk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Firmy z Bremy szukają partnerów