Firmy z Wybrzeża planują ekspansję

Przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego szykują się do udziału w Hannover Messe — święcie branży technologii przemysłowych.

W przyszłym tygodniu oczy najważniejszych reprezentantów sektorów technologicznych będą zwrócone na stolicę Dolnej Saksonii. Tam od 25 do 29 kwietnia odbywać się będą targi Hannover Messe — jedno z największych na świecie wydarzeń z obszaru nowoczesnych rozwiązań i technologii przemysłowych. Ofensywę na Niemcy przygotowują firmy z Pomorza Zachodniego.

Będą uczestniczyły w międzynarodowejgiełdzie kooperacyjnej i szykują się do prezentacji oferty na specjalnym polskim stoisku. W Hannover Messe udział weźmie m.in. Adamus HT, producent innowacyjnych maszyn dla przemysłu medycznego. Uczestnicy targów będą mogli zobaczyć kilka jego innowacyjnych maszyn przeznaczonych dla przemysłu medycznego (m.in. maszyna polerska, pomiarowa i myjka ultradźwiękowa.

Województwo reprezentować będzie też firma Coates specjalizująca się w produkcji urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz spółka Partner-Ship zajmująca się obróbką metali i budową konstrukcji stalowych. Warto odnotować, że polskie stoisko na targach — namiot sferyczny — wykonała spółka Freedomes z Kołbaskowa.

— Współpracujemy z przedsiębiorcami Pomorza Zachodniego i mobilizujemy ich do eksportu, promowania się za granicą i chwalenia się sukcesami. Co istotne, za rok Polska będzie krajem partnerskim targów Hannover Messe. Dlatego już teraz wspólnymi siłami tworzymy podstawy pod silną zachodniopomorską reprezentację — podkreśla Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego.

Szansa na kontakty handlowe jest tym większa, że polskie stoisko wraz z zachodniopomorską reprezentacją będzie zlokalizowane tuż obok pawilonu USA, tegorocznego kraju partnerskiego targów. Mottem zbliżającej się edycji jest „Zdobądź nową technologię jako pierwszy”. Wśród głównych tematów targów są m.in. technologia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, przyszłość sektora produkcyjnego i rozwiązania dla optymalizacji zużycia energii elektrycznej.

Nie zabraknie debat o szansach, jakie może przynieść światu zielona gospodarka, i o pełnej cyfryzacji procesów produkcyjnych. W ubiegłym roku targi Hannover Messe odwiedziło blisko 220 tys. osób, w tym 70 tys. spoza Niemiec. W 26 halach oferty przedstawiło 6,5 tys. wystawców z ponad 70 krajów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Firmy z Wybrzeża planują ekspansję