Fiskus promuje paragony loterią

opublikowano: 26-06-2015, 09:45

Już w połowie listopada powinno się odbyć pierwsze losowanie w tzw. loterii paragonowej — informuje Ministerstwo Finansów.

Wielkimi krokami zbliża się start ogólnopolskiej loterii, w której będzie mógł wziąć udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego, wystawionego na kwotę co najmniej 10 zł. Wiadomo już, kto przygotuje i uruchomi loterię — to konsorcjum firm Unique One i NuOrder, które wygrało przetarg ogłoszony przez Ministerstwo Finansów. Resort informuje, że umowa ma być zawarta do końca czerwca. Od chwili jej podpisania wykonawca będzie miał trzy miesiące na przygotowanie i uruchomienie loterii. Konsorcjum będzie też odpowiedzialne za zakup nagród, zaprojektowanie i utrzymanie strony internetowej loterii, zaplanowanie i przeprowadzenie kompleksowej kampanii promocyjnej w internecie, zorganizowanie linii telefonicznej help-desk oraz zaprojektowanie i utrzymanie studia TV na potrzeby losowań. Łącznie na całą zabawę resort planuje wydać ok. 9 mln zł.

Ministerstwo zakłada, że loteria rozpocznie się w październiku 2015 r., a pierwsze losowanie nagród odbędzie się w połowie listopada. Łączna wartość nagród do wygrania raz w miesiącu to 100 tys. zł. Losowane będą samochody osobowe (średniej i wysokiej klasy), tablety i notebooki. Nagrody otrzymają też przedsiębiorcy, którzy wydali zwycięskie paragony. Celem MF jest zachęcenie do brania paragonów fiskalnych. Ideę loterii wyjaśnia Izabela Leszczyna, wiceminister finansów.

— Chcemy uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Biorąc paragon, wspierasz uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Korzystając z usług i tak płacisz cenę brutto, czyli z naliczonym podatkiem. Jeśli jednak paragon nie zostanie wystawiony, to podatek, który przekazujesz sprzedawcy, nie zostanie odprowadzony do budżetu państwa, lecz zostanie w kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy — tłumaczy Izabela Leszczyna.

MF bardzo liczy na powtórzenie sukcesu Portugalii, gdzie po uruchomieniu loterii paragonowej liczba wydanych klientom paragonów wzrosła prawie o 50 proc.

"Chcemy uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Biorąc paragon, wspierasz uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi". Izabela Leszczyna, wiceminister finansów

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu