Fiskus prosi o weryfikację błędów

opublikowano: 14-03-2018, 22:00

Podatnicy, u których stwierdzono nieprawidłowości w przesłanych JPK_VAT, otrzymają prośbę z Ministerstwa Finansów (MF) o weryfikację plików.

Wysłane zostaną do nich e-maile z adresu dppt.automat@mf.gov.pl. Ci, których adresy poczty elektronicznej nie są znane fiskusowi, otrzymają powiadomienia pisemne lub SMS. MF informuje, że podatnicy po sprawdzeniu przesłanych plików i stwierdzeniu, że zawierają one błędy, powinni skorygować złożone deklaracje VAT lub JPK_VAT.

Pytania i wątpliwości mogą kierować bezpośrednio do urzędów skarbowych. Resort zastrzega, że jego korespondencja nie będzie zawierać żadnych wezwań do zapłaty podatku, odnośników zewnętrznych (linków) ani załączników w formie plików. Jak podaje MF, analiza plików za styczeń wykazała, że wielu podatników uwzględniło w JPK_VAT zakup faktur VAT wystawionych przez podmioty, które nie są czynnymi podatnikami VAT. Stwierdzono też rozbieżności co do kwot transakcji wykazanych przez przedsiębiorców i ich kontrahentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy