Focus czy Corolla? Które auto numerem „1”?

opublikowano: 10-04-2013, 11:56

Walka o tytuł najlepiej sprzedającego się auta w 2012 r. nabiera rumieńców, informuje Reuters.

We wtorek ze zwycięstwa w tym rankingu mógł cieszyć się Ford, którego model Focus, zdaniem firmy konsultingowej Polk sprzedał się w minionym roku w ilości 1,02 mln sztuk.

Radość nie trwała długo. W środę do kontrataku przeszła Toyota. Japoński gigant motoryzacyjny twierdzi, że w 2012 r. znalazł chętnych na 1,16 mln modelu Corolla, co zdaniem Ryo Sakai, rzecznika spółki oznacza, że „Toyota nadal uważa Corolle, ze najbardziej popularny samochodów na świecie”.

Dane obejmują sprzedaż Corolla Sedan, który ma 90 proc. udział w wolumenie i modeli Corolla Altis, Corolla Wagon, Corolla Fielder i Corolla Rumion – wyjaśnia przedstawiciel Toyoty.

Polk nie podał wielkości sprzedaży japońskiego producenta, ale różne raporty medialne cytujące amerykańskie koncerny motoryzacyjne mówią o sprzedaży modelu Corolla na poziomie 827 774 sztuk w 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Focus czy Corolla? Które auto numerem „1”?