Fojud marzy o Bałkanach

GRA
29-01-2010, 08:29

Firma inżynieryjno-konsultingowa widzi się docelowo na rynku głównym GPW. A także na Bałkanach.

Fojud, poznańska spółka inżynieryjno-konsultingowa, specjalizująca się w infrastrukturze transportowej, zaczyna przygodę z rynkiem kapitałowym. Ma być intensywna.

— Na początku lutego na rynku Catalyst zadebiutują nasze obligacje. W drugiej połowie 2010 r. wprowadzimy akcje do obrotu na New Connect, a w 2011 r. planujemy przenieść je na rynek główny GPW — mówi Artur Fojud, prezes i akcjonariusz Fojudu.

Z emisji obligacji spółka pozyskała ponad 2 mln zł, które zasilą kapitał obrotowy i umożliwią udział w dużych przetargach. Planowana oferta prywatna ma dać kolejne 2-3 mln zł.

— W ramach oferty prywatnej chcemy sprzedać nowe akcje, ale nie wykluczamy również zbycia niewielkiego pakietu istniejących papierów. Jeśli pojawi się inwestor zainteresowany wejściem do spółki, rozważymy też taką możliwość — zapowiada Artur Fojud.

Oferta publiczna na giełdzie powinna już być większa i umożliwić ekspansję, również zagraniczną. Fojud wchodzi właśnie na rynek rumuński.

Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Fojud marzy o Bałkanach