FOMC wsparł zwyżkę na Wall Street

opublikowano: 21-09-2016, 22:07

Decyzja FOMC w sprawie utrzymania dotychczasowego poziomu stóp procentowych, która była najważniejszym wydarzeniem dnia dla rynków finansowych wywołała sporą radość wśród inwestorów handlujących na amerykańskich giełdach. I to mimo faktu, że większość uczestników rynku spodziewała się właśnie takiego rozwiązania.

Oznacza to, że prawdopodobnie do grudniowego spotkania można liczyć na kontynuację dobrej koniunktury na Wall Street. Co prawda w międzyczasie FOMC będzie jeszcze obradował zaraz na początku listopada, jednak ze względu na bliskość wyborów prezydenckich raczej nikt nie oczekuje zapadnięcia wtedy tak ważnej decyzji jaką będzie podwyżka stóp.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Wpływ na zachowanie inwestorów podczas środowej sesji miał też Bank Japonii, który zdecydował się na dalsze poluzowanie polityki monetarnej, choć tym razem nie poprzez pogłębienie ujemnych poziomów stóp, ale przez takie zmodyfikowanie programu luzowania ilościowego, by doprowadzić do bardziej stromych krzywych rentowności. 

W efekcie dobrych nastrojów panujących wśród inwestorów na finiszu środowej sesji indeks blue chipów Dow Jones zyskiwał 0,90 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 rósł o 1,09 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 1,03 proc. Warto przy tym wspomnieć, że w ciągu dnia indeksy znalazły się na moment w czerwonej strefie.

Spośród notowanych spółek udany dzień miał Adobe Systems, znany producent oprogramowania komputerowego, który był jednym z najlepszych składowych indeksu S&P zyskując chwilami ponad 6 proc. To zasługa lepszych niż oczekiwano wyników kwartalnych, co z kolei zachęciło brokerów do podniesienia ceny docelowej walorów.

Powody do zadowolenia mieli też udziałowcy FedEx. Również w tym przypadku mocna aprecjacja kursu była zasługą rezultatów kwartalnych, które przebiły prognozy analityków. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / FOMC wsparł zwyżkę na Wall Street