Czytasz dzięki

Forbes: milionerzy z YouTube'a zarobili 54 mln USD

AD, Forbes
opublikowano: 16-10-2015, 14:50

Amerykański magazyn Forbes przygotował po raz pierwszy w historii ranking milionerów z YouTube'a. Najbogatszy okazał się szwedzki komentator gier komputerowych znany jako PewDiePie.

PewDiePie czyli Felix Arvid Ulf Kjellberg dorobił się już na swoim kanale YouTube majątku w wysokości 12 mln USD. Słynie z pilnego strzeżenia swojej prywatności, co Forbes komentuje: "przyzwyczaj się bracie, że jeśli zarabiasz powyżej 10 mln USD rocznie, twoje życie może już być newsem dla innych".

Kadr z filmiku najbogatszego milionera z YouTube czyli komentatora gier PewDiePie
Zobacz więcej

Kadr z filmiku najbogatszego milionera z YouTube czyli komentatora gier PewDiePie YouTube

Drugie miejsce zajął duet komików Ian Hecox'a i Anthony'ego Padilli działających jako Smosh. W kwietniu 2015 kanał Smosh miał ponad 20 milionów subskrybentów oraz 4.2 miliarda wyświetleń. Według obliczeń Forbesa dorobili się już 8,5 mln USD.

Na podobną kwotę Forbes podliczył również inny duet z YouTube'a znany jako Fine Brothers. Bracia Benny i Rafi Fine umieszczają na swoim kanale filmiki pokazujące reakcje zwykłych ludzi na... inne śmieszne kanały na YouTube.

Trzecie miejsce z zarobkiem 6 mln USD osiągnęła tańcząca skrzypaczka Linsey Stirling. Kanał na YouTube założyła w 2007 r., kiedy to jedna z wytwórni muzycznych odmówiła podpisania z nią kontraktu na płytę. Teraz, gdy role się odwróciły i wytwórnie zgłaszają się do niej z propozycjami, ona odpowiada: "Za późno".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Forbes

Polecane